Новини

Головна » Новини   

14 жовтня – свято Покрови, День захисника України та козацтва, День села Степашки

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. А для жителів села Степашки це особливий день ще й тому, що громада вже кілька років поспіль відзначає День села. Усі ці свята тісно між собою пов’язані.

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Оскільки, козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога і, традиційно, збиралися у цей день на велику Козацьку раду, де вирішувалися найважливіші питання.

Село Степашки починає свій літопис у документах від доби гайдамацьких повстань козаків1734 року під проводом Верлана й інших ватажків, та пов’язане з іменами козаків Сави Чалого та Гната Голого. Саме тому вважається давнім козацьким селом і відзначає 285 річницю від першої згадки.

 

Запорожець Сава Чалий перейшов на бік поляків і отримав за це в 1739 році у винагороду землі, де облаштував хутір-фортецю Савинці. Його колишній побратим, славний козак Гнат Голий, що сформував загін повстанців у Чорному лісі, не пробачив зради і вирішив скарати Саву. Пізно вночі на Різдво в 1742 році гайдамаки напали на неприступний хутір, браму якого відчинила їм смілива дівчина Степка. За наказом Гната Голого козаки підняли зрадника на списи, а його маєток спалили. Село, з того часу, на честь дівчини, що допомогла козакам, називається Степашки.

Кожен населений пункт України має свою історію, традиції та надбання, видатних та працьовитих людей. Гарною нагодою згадати минувшину, вшанувати поважних людей, розповісти про здобутки громади є відзначення Дня села.

Сільська рада, виконком, готуючись до свята, доклали немало зусиль аби святкування ювілейного Дня села пройшло на найвищому рівні, щоб цей захід був цікавим та незабутнім.

В цей день відбулося відкриття меморіальної дошки на честь Голови сільської ради Шестопала В.А. (12.08.1955- 24.06.2019), котрий з 2002 по 2019 роки очолював Степаську сільську раду. Слова вдячності за самовіддану працю, за любов до землі, за мудрість та відповідальність тому, хто своє життя присвятив становленню і розбудові рідного села, прозвучали з вуст членів громади та присутніх гостей.

  За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, сумлінну працю та з нагоди святкування Дня села подяками від сільської ради були відзначені мешканці села, які активно працювали на благо своєї маленької батьківщини, благодійники і меценати, а також грамотами відзначені ЗАХИСНИКИ – учасники АТО і ООС. Окрім теплих слів подяки, адміністрація села вручала різноманітні подарунки.

 На гарно декорованій сцені мешканців села чекав святковий концерт артистів Гайсинського будинку культури. Всіх присутніх радували своїми виступами як вихованці нашої школи, так і дитячого садочка, котрі підготували чудові вокальні та хореографічні композиції.

 

Територіальна громада села Степашки відсвяткувала своє свято, на яке зібралися люди різної долі, різних життєвих уподобань, різних професій але всіх їх об'єднувало одне спільне почуття – любов до малої батьківщини.Свято відбулося на славу всі присутні отримала великий позитивний заряд.  

 15.10.2019 | Aдмін

Вернутись назад