Новини
СХИЛІМО ГОЛОВИ В СКОРБОТІ…
28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. Тому протягом тижня класні керівники 1-4 класів розповідали дітям про страшні часи, коли люди голодували. Разом вони переглядали мультфільм про Голодомор «Голодний дух», рекомендований Міністерством культури та інформаційної політики України, який відображає важке життя дітей в найчорніший час в історії України.
Сьогодні, 27 листопада, відбувся захід-реквієм для старшокласників «Схилімо голови в скорботі», який підготували учні 8 та 11 класів разом з педагогом-організатором Іванченко-Войтенко А.О.
Учасники заходу нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Учні зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про голодомор. Також наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.
Тривожною була хвилина мовчання, коли полум’я свічки тривожно мерехкотіло, породжуючи в уяві образи мільйонів зморених голодом людей.
Звертаючись до учнів школи, директор школи Панченко І.П. закликала усіх долучитися до акції “Запали Свічку пам'яті” і 28 листопада о 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодомором українців.
Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.
Продовження тексту новини
28.11.2020 | Aдмін