Новини

Головна » Новини   

Місячник Цивільного захисту

З 17.09.2019 – 17.10.2019 у закладі оголошено “Місячник цивільного захисту”

 Запобігти, попередити, врятувати – головне завдання цивільного захисту.

Основною метою та завданнями «Місячника ЦЗ» в школі  були:

·  проведення різних форм просвітницько-профілактичної роботи серед учасників навчально-виховного процесу;

·  роз’яснення основних понять про надзвичайні ситуації, оповіщення про надзвичайну ситуацію; дій при попереджувальному сигналі «Увага всім!» та мовному повідомлені;

·  вдосконалення учнями та персоналом школи теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах екстремальних ситуацій;

·  формування і розвиток в учнів, працівників розуміння цінності власного життя та здоров’я, основ здорового способу життя.

·  практичне відпрацювання учнями теоретичних знань та навичок, які отримані ними під час вивчення теорії з основ здоров’я, безпеки життєдіяльності та цивільного захисту.

Під час місячника були проведені такі заходи:

Практичні заняття з правил дорожнього руху (1-4 кл)

Бесіди: «Що потрібно робити у надзвичайній ситуації» (1-4 класи), «Правила поведінки і дії населення під час надзвичайних ситуацій» (5-7 класи), «Основні принципи порятунку та захисту людей» ( 8-9 класи),«Дії в умовах надзвичайних ситуацій» (10-11 класи).

Тематичні уроки: «На наших вулицях ходимо безпечно» (1-4 класи); «Надзвичайні ситуації воєнного характеру. Тероризм»(10 клас).

 

Проведення навчальної евакуації (1-11 класи, педагогічний колектив, працівники школи).

Демонстрація засобів захисту органів дихання , транспортування потерпілих.(10-11 класи).

Проведення практичних занять на тему: «Надання само- та взаємодопомоги у разі поранень, кровотеч, переломів, опіків, удушення чадним газом, тощо» (9, 10-11 класи).

Проведення в школі Місячника цивільного захисту сприяло удосконаленню педагогічним колективом та учнями теоретичних знань і практичних навичок щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій, навченості надання першої медичної допомоги потерпілим в разі потреби, готовності учнів діяти за сигналами оповіщення ЦЗ, користуватися засобами колективного та індивідуального захисту, пропаганді здорового способу життя дітей і юнацтва.

22.10.2019 | Aдмін | Читати далі

14 жовтня – свято Покрови, День захисника України та козацтва, День села Степашки

Сьогодні, 14 жовтня, українці відзначають одне із найважливіших церковних свят – Покрову Пресвятої Богородиці. На цю ж дату також припадають такі значущі для України свята, як День захисника України і День українського козацтва. А для жителів села Степашки це особливий день ще й тому, що громада вже кілька років поспіль відзначає День села. Усі ці свята тісно між собою пов’язані.

Святкування Дня українського козацтва збігається зі святом Покрови Пресвятої Богородиці. Оскільки, козаки вважали Богоматір своєю заступницею й захисницею від ворога і, традиційно, збиралися у цей день на велику Козацьку раду, де вирішувалися найважливіші питання.

Село Степашки починає свій літопис у документах від доби гайдамацьких повстань козаків1734 року під проводом Верлана й інших ватажків, та пов’язане з іменами козаків Сави Чалого та Гната Голого. Саме тому вважається давнім козацьким селом і відзначає 285 річницю від першої згадки.

 

Запорожець Сава Чалий перейшов на бік поляків і отримав за це в 1739 році у винагороду землі, де облаштував хутір-фортецю Савинці. Його колишній побратим, славний козак Гнат Голий, що сформував загін повстанців у Чорному лісі, не пробачив зради і вирішив скарати Саву. Пізно вночі на Різдво в 1742 році гайдамаки напали на неприступний хутір, браму якого відчинила їм смілива дівчина Степка. За наказом Гната Голого козаки підняли зрадника на списи, а його маєток спалили. Село, з того часу, на честь дівчини, що допомогла козакам, називається Степашки.

Кожен населений пункт України має свою історію, традиції та надбання, видатних та працьовитих людей. Гарною нагодою згадати минувшину, вшанувати поважних людей, розповісти про здобутки громади є відзначення Дня села.

Сільська рада, виконком, готуючись до свята, доклали немало зусиль аби святкування ювілейного Дня села пройшло на найвищому рівні, щоб цей захід був цікавим та незабутнім.

В цей день відбулося відкриття меморіальної дошки на честь Голови сільської ради Шестопала В.А. (12.08.1955- 24.06.2019), котрий з 2002 по 2019 роки очолював Степаську сільську раду. Слова вдячності за самовіддану працю, за любов до землі, за мудрість та відповідальність тому, хто своє життя присвятив становленню і розбудові рідного села, прозвучали з вуст членів громади та присутніх гостей.

  За вагомий внесок у соціально-економічний розвиток територіальної громади, сумлінну працю та з нагоди святкування Дня села подяками від сільської ради були відзначені мешканці села, які активно працювали на благо своєї маленької батьківщини, благодійники і меценати, а також грамотами відзначені ЗАХИСНИКИ – учасники АТО і ООС. Окрім теплих слів подяки, адміністрація села вручала різноманітні подарунки.

 На гарно декорованій сцені мешканців села чекав святковий концерт артистів Гайсинського будинку культури. Всіх присутніх радували своїми виступами як вихованці нашої школи, так і дитячого садочка, котрі підготували чудові вокальні та хореографічні композиції.

 

Територіальна громада села Степашки відсвяткувала своє свято, на яке зібралися люди різної долі, різних життєвих уподобань, різних професій але всіх їх об'єднувало одне спільне почуття – любов до малої батьківщини.Свято відбулося на славу всі присутні отримала великий позитивний заряд. 

15.10.2019 | Aдмін | Читати далі

Участь у районних змаганнях з футболу

9 жовтня 2019 року школярі СЗШ І-ІІІ ступенів села Степашки взяли участь у зональних районних змаганнях з футболу серед хлопців, що відбулися у селі Куна. Степаська команда зіграла матчі з командами учнів з Куни та Губника. У зональному заліку вихованці нашої школи зайняли третє місце.

09.10.2019 | Aдмін | Читати далі

День учителя

Щороку у першу неділю жовтня в Україні святкують День працівника освіти, вітаючи людей, які своєю невтомною працею дають знання та відкривають дорогу в світ науки своїм учням. Свято вчителів є особливим і у середній загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів села Степашки.

Заздалегідь учні приготували різноманітні привітання, прикрасили школу.

08.10.2019 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній день туризму

27 вересня, у Всесвітній день туризму, учні СЗШ І-ІІІ ст с. Степашки взяли участь у районних туристичних змаганнях, що проводилися у місті Гайсин з метою пропаганди туризму, формування екологічної свідомості та вміння приймати власні рішення, виживати в природних умовах, виховувати сміливість, рішучість та бажання досягнути своєї мети.

 

30.09.2019 | Aдмін | Читати далі

Тиждень протидії булінгу

У рамках «Тижня протидії булінгу» упродовж 16-20 вересня 2019 року у школі були проведені заходи за темою «Стоп булінгу».

Класні керівники провели виховні години «Булінг у шкільному середовищі», «Житття без насильства», «Не смійся з мене» та ін.

30.09.2019 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 «20» 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54
Всього новин: 322