Новини
Тиждень права
З 10.12 по 14.12 2020 року в школі проводився Всеукраїнський тиждень права, мета якого - підвищення ролі правової освіти серед учнів, формування поваги до закону і прав людини.
Протягом даного періоду учителька правознавства Шевчук А. Б. організувала проведення цікавих та змістовних заходів: розгадування кросвордів і ребусів на правову тематику, тренінг "Підлітки мають знати свої права" (8-9 класи), гра " Юридичний футбол" (9 і 11 класи).
Класні керівники провели з учнями години спілкування, бесіди на правову тематику.
Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивчені правознавства, розширюють правові знання, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
16 днів проти насилля
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція "16 днів проти насильства". Мета акції- привернення уваги суспільства до проблеми подолання насильства у сімї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. В нашій школі було організовано і проведено ряд заходів, виховних годин, бесід та інші заходи з урахуванням умов карантину.
СХИЛІМО ГОЛОВИ В СКОРБОТІ…
28 листопада, у четверту суботу місяця в Україні вшановують День пам'яті жертв голодоморів. Він був запроваджений Указом Президента України у 1998 році. У 2006 році Законом України Голодомор 1932 – 1933 років був визнаний геноцидом.
Нашим спільним обов'язком є гідне вшанування вбитих голодом жертв комуністичного режиму, а також розповісти про причини, наслідки Голодомору та спротив злочинній політиці тоталітарного режиму. Тому протягом тижня класні керівники 1-4 класів розповідали дітям про страшні часи, коли люди голодували. Разом вони переглядали мультфільм про Голодомор «Голодний дух», рекомендований Міністерством культури та інформаційної політики України, який відображає важке життя дітей в найчорніший час в історії України.
Сьогодні, 27 листопада, відбувся захід-реквієм для старшокласників «Схилімо голови в скорботі», який підготували учні 8 та 11 класів разом з педагогом-організатором Іванченко-Войтенко А.О.
Учасники заходу нагадали про ті страшні сторінки історії нашої держави, коли без стихії, без засухи, без війни в самому центрі Європи, в Україні, яка була житницею континенту, небачений голод забрав у могилу мільйони людей. Учні зачитали розповіді свідків того страшного голодного лихоліття, адже це – достовірне джерело правди про голодомор. Також наголосили на тому, що хліб потрібно шанувати, адже колоски пшениці вважаються символом життя і перемоги над голодом.
Тривожною була хвилина мовчання, коли полум’я свічки тривожно мерехкотіло, породжуючи в уяві образи мільйонів зморених голодом людей.
Звертаючись до учнів школи, директор школи Панченко І.П. закликала усіх долучитися до акції “Запали Свічку пам'яті” і 28 листопада о 16:00 засвітити свічку і залишити її на підвіконні в пам'ять про мільйони замучених голодомором українців.
Цьогорічні вшанування відбуваються в особливих умовах. Людським життям загрожує пандемія коронавірусної хвороби. Запроваджені карантинні обставина не може перешкодити гідному вшануванню пам'яті жертв Голодомору.
День Гідности та Свободи
Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.
Інформація про організацію освітнього процесу з 18.11.2020.
Інформація про організацію навчання з 18.11.2020 р.
¾ очне навчання у звичайному режимі для учнів 1-4 класів з обов’язковим дотриманням усіх протиепідемічних вимог, визначених нормативно-правовими документами;
¾ змішана навчання для учнів 5-11 класів з обов’язковим дотриманням усіх протиепідемічних вимог, визначених нормативно-правовими документами.
З деталями організації змішаної (очно-дистанційної) форми навчання для учнів 5-11 класів ознайомлять класні керівники в групах у viber? або в телефонному режимі
День української писемності та мови
Цьогоріч відзначення Дня української писемності та мови в СЗШ І-ІІІ ст. с. Степашки було нетрадиційним. Учителі української мови та літератури розповіли про історію української писемності та мови на відеоуроках.
Впродовж дня учні 5-9 класів брали участь у святковому фотоквесті. Найактивнішими були представники 6, 8 і 9 класів.
Здобувачі освіти 9 та 11 класів долучилися до написання ювілейного Радіодиктанту національної єдності.
Відзначення Дня української мови та писемності дало змогу учням доторкнутися до джерел духовної культури рідного народу, поглибити знання про витоки писемності та розвиток української мови, її правопис; усвідомити необхідність пропагування української мови в суспільстві, підвищення власної мовної культури як обов’язку кожного українця.